В Івано-Франківську завершився другий сезон фестивалю української музики "Кришталевий камертон". Третього червня в обласній філармонії імені Іри Маланюк зіграли гала-концерт, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Співорганізаторка фестивалю Людмила Лінник розповідає: загалом від початку заснування "Кришталевого камертона" музиканти зіграли чотири сотні творів українських композиторів, зокрема Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Анатолія Кос-Анатольського, Василя Барвінського, Миколи Лисенка.

"Понад 400 — це ми рахуємо ті твори, які не повторилися жодного разу. Ми бачимо, що українська музики є і вона надзвичайно цікава. З нею можна складати величезні концертні програми. Нас дуже багато років переконували, що української музики немає. Але цей проєкт навіть на такому локальному рівні доводить протилежне", — говорить Людмила Лінник.

Від класики до творів 9-річного композитора. У Франківську завершився другий сезон фестивалю

Організатори співпрацюють і з сучасними композиторами. На гала-концерті виступив наймолодший з них — 9-річний Едвард Пнівчук із Коломиї. Він зіграв свій твір "Зима". Це — п'ята композиція, яку хлопець написав сам.

"Коли я почув, як грає фортепіано, мені так сподобалося, що я вирішив учитися. Вчуся два роки й спершу я грав багато творів. Потім мені спало на думку писати власні. Я почав і це — вже мій п'ятий твір. Коли виходжу на сцену, не хвилююся. Я просто вклоняюся глядачам і починаю грати", — розповідає Едвард Пнівчук.

Вчителька 9-річного композитора каже: такі учні — рідкість. Вона пригадує: на перше заняття хлопець вже прийшов налаштований серйозно.

"Прийшов до нас такий хлопчик записуватися в школу й одразу заявив, що буде грати на великих сценах. Я бачу, що він на правильному шляху. Потім він почав приносити свої твори. І він справді творив. І зміст твору, і форма — завжди відповідали назві, яку він придумав. У моїй практиці такий учень вперше", — зазначає Тетяна Коваленко.

Загалом із 2021 року в межах фестивалю зіграли 18 концертів. Лише 14 з них — від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Виконували твори на сцені учні музичних шкіл, студенти музичних коледжів та університетів, виступали й професійні артисти. Загалом до фестивалю долучилося понад три сотні музикантів та вокалістів.

"Приєднувалися прикарпатські музиканти. З Києва у нас були вже гості. І ще з Києва до мене зверталися вокалісти. Фестиваль, мабуть, набуде всеукраїнського масштабу", — каже авторка проєкту Ольга Назаренко.

6 червня учасники "Кришталевого камертона" поїдуть на гастролі в Коломию. Наприкінці серпня або на початку вересня розпочинатимуть новий сезон. Долучатися до нього запрошують усіх охочих. Співорганізаторка Людмила Лінник каже: головна вимога до учасників — грати українську музику та мати високий рівень майстерності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело