Розстріляний, але не скорений Очаків щодоби обстрілюють окупанти з Кінбурнської коси, випускаючи ракети і снаряди. Через постійні удари місто покинула половина мешканців. А ті, що лишаються, змушені жити в небезпеці, йдеться в ТСН. 

Ще позаминулого літа цими вулицями снували відпочивальники, а нині на порожній вулиці біля моря 85-річна Анна Іванівна сидить сама. “Чоловіка в неділю поховала свого рідного, як же я його покину”, - каже жінка.  

В її будинку побиті стіни і вікна, дірки затягнули плівкою. 

В курортному Очакові тривога лунає щогодини: окупанти замінували Кінбургську косу і звідти щодня б'ють по місту

Окупанти не дають спокою містянам, а ні вдень а ні вночі. Ворог з Кінбурської коси стріляє з важкої артилерії. “Цілять здебільше у місцеве населення, прикриваючись тим що вони працюють по скупченню нашого особового складу. Очаків стерпів усе і протикорабельні ракети були, “Іскандери” і “Калібри” і Ха-101 і Х-555”, - розповідає військовослужбовець Кузьмич.  

Місто маленьке, а стало ще менше. Багато зруйнованих будинків і багато мешканців, які виїхали з Очакова, з 15 тисяч лишилась заледве половина. “Після початку бойових дій виїхало 30 відсотків, але більше всього виїхало людей 9 січня, коли був потужний вибух в місті, який відчули у Коблево, Миколаєві і Одесі і сусідніх громадах. У нас було пошкоджено 70 відсотків житлових будинків”, - розповідає заступник Очаківського міського голови Олексій Васьков.  

Нині впорались з багатоповерхівками тепер латають дахи і шибки у приватному секторі. Катастрофічно не вистачає будівельних матеріалів, хоча волонтери, чим можуть, допомагають, а головне бракує будівельників. “Головна проблема - відсутність бригад. Далеко не кожна бригада погоджуються працювати під обстрілами, в нас були випадки, коли під час обстрілів люди були на даху. Багато бригад поїхало з міста, бо життя є найдорожче”, - зазначає Васьков.

Близькість ворога, який окопався на косі тримає місто у напрузі. Передбачити, коли ворог почне стріляти ніхто не може. Окупанти знищують не лише будинки, а й елеватори та комунальну інфраструктуру. 

Колись одне із місцевих підприємств зберігало і сушило пшеницю з усього району, ворог випустив по підприємству “Іскандер”. Згоріли сушки, цехи - елеватор практично зупинився. Місцеві фермери тепер не знають, що робити з своїм врожаєм, де зберігати і сушити.  “Цього сезону вирішили тільки ріпак і соняшник, а зернові і пшениця буде проблема в нашому Очаківському районі, будуть зберігати на своїх складах або продавати під прибирання з поля по низькій ціні”, - каже курівник підприємства Олександр Ситник. 

Кінбургську косу окупанти перекопали і замінували. Прикриваючись місцевими, які ще там лишились, стріляють з гармат і РСЗО по Очакову, у місті вдень сигнал тривоги вмикається майже щогодини.

Читайте також:

Мама померла, а батька давно немає: з Нью-Йорка з-під обстрілів врятували трьох сиріт

"Кайф трошки ловиш": бійці під Нью-Йорком розповіли, що піднімає настрій на роботі

Джерело