Застосування гліцерину в косметології, для догляду за шкірою

Найчастіше, коли згадують гліцерин, йдеться про застосування його у косметології, де він відіграє дуже важливу роль, оскільки є тією пом'якшувальною добавкою, яка міститься в милі, гелях для душу, антисептичних засобах. Гліцерин є потужним зволожувальним засобом, який має багато корисних властивостей. Він здатний адсорбувати молекули води з повітря і пов'язувати їх у верхніх дермальних шарах шкіри, що забезпечує глибоке зволоження протягом до 24 годин. Гліцерин також зміцнює захисний бар'єр шкіри, полегшує процес відлущування мертвих клітин і має антибактеріальні та антисептичні властивості.

Завдяки  зволожувальним властивостям, гліцерин додається до різних доглядових засобів, таких як креми, лосьйони, маски та засоби для вмивання,  які допомагають підтримувати шкіру здоровою, зволоженою та еластичною.

Проте, мало хто знає, що гліцерин може бути використаний не тільки для догляду за шкірою, але й у різних сферах побуту.  Розповідаємо про різноманітні способи використання гліцерину в домашніх умовах.

Гліцерин: ефективні поради щодо застосування у домашньому господарстві

Як використовують гліцерин у побуті

Гліцерин для виведення плям

  • Гліцерин може бути використаний для видалення різних типів плямі. Більшість плям виводяться шляхом нанесення гліцерину на пляму.  Залиште так на кілька хвилин, а потім видаліть забруднення з тканини.
  • Плями від спиртних напоїв, соків, ягід, чай, кави  виводяться гліцерином, підігрітим до 50 °. Після нанесення складу на плями їх злегка потирають. Потім речі перуть  у теплій воді вручну.
  • Від ягідних плям рятуються гліцерином, змішаним із яєчним жовтком. Нанесіть розчин на проблемну зону. Через пару годин видаліть вологою губкою.
  • Сліди від шоколаду видаляють за тією ж технологією, поєднавши в рівних об'ємах гліцерин, воду та кухонну сіль. 

Використання гліцерину для пом'якшення одягу, рушників, трикотажу

Деякі речі після очищення або прання стають грубими на дотик. Гліцерин допоможе повернути їм м'якість

Для цього після прання потримайте речі  20 хвилин у місткості з водним розчином гліцерину. Достатньо 5 г засобу на 3 літри води. Для більшого ефекту можна прополоскати їх в аміачному розчині, з розрахунку  1 ч. ложка нашатирного спирту на 1 л води. Витисніть та просушіть, білизна стане м'якою та ніжною.

Гліцерин допоможе холодильнику

А саме приведе до порядку ущільнювальну гумку холодильника. Саме від неї залежить щільність прилипання дверцят холодильника. З часом пружність прилипання зменшується, а відкриті дверцята ведуть до псування продуктів, проблем з мотором. Тому, помивши холодильник, протріть гумку гліцерином, це надасть їй пружності.

Застосування гліцерину для шкіри

При появі потертостей на шкіряних меблях обробіть їх гліцерином. Після кількох процедур якість меблів покращиться, повернеться свіжий вигляд, зношеність стане менш помітною.

Предмети із натуральної шкіри -- куртки, сумки очищають від плям хімічними речовинами. Від них шкіра стає грубою, втрачає блиск. Щоб повернути м'якість, обробіть шкіряні речі після обробки хімією гліцерином.Така процедура убезпечить річ від тріщин, збереже м'якість та блиск.

Гліцерин для прибирання, у боротьбі з пилом

За допомогою гліцерину можна легко зробити приміщення ідеально чистим. 

Для миття підлоги додайте пару ложок гліцерину до води та помийте підлогу звичайним способом. Будь-яке покриття заблищить як нове.
Відмінно працює гліцерин проти пилу. На лаковані та поліровані меблі, дзеркальні поверхні довгий час не сідатиме пил, якщо їх потерти серветкою, змоченою гліцерином. 

Також гліцерин може бути використаний для чищення вікон. Просто змішайте гліцерин з водою у співвідношенні 1:1 і нанесіть на скло. Потім протріть вікно м'якою тканиною або газетою, і ви отримаєте бездоганно чисте скло без розводів.

Гліцерин проти запотівання вікон в авто

Якщо ви стикаєтесь з проблемою запотівання вікон авто, спробуйте використати гліцерин. Розчиніть  гліцерин у воді (співвідношення 1:10) та нанесіть на внутрішню сторону вікна автомобіля. Це допоможе запобігти запотіванню та підтримує чистоту вікон.

Читайте також:

  • Що робити, щоб не натерти ноги новим взуттям: корисні поради та лайфгаки
  • Як вимити вікна, щоб не було ні бруду, ні пилу: секрет від професіонала

 

Джерело