Збройні сили України мають кілька сценаріїв для ефективного контрнаступу на тлі паніки загарбників. Особливо сильно занепокоєні росіяни на тимчасово окупованих територіях України. 

Про це розповів генерал армії та керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 років Микола Маломуж у коментарі для "24 каналу". 

Ефективна робота партизанів в тилу на півдні, ураження ворожих ключових позицій, логістики, шляхів і штабів викличуть іще більшу паніку. Підсилити її мають потужні удари ракетними системами, авіацією та дронами, зазначив він.

"Зуби дракона" не допоможуть: Маломуж розповів про сценарії контрнаступу ЗСУ

"Росіяни вже панічно налаштовані, що ми будемо наступати. Те, що було у них в страшних снах – буде в реаліях. Все буде рухатися, летіти, вогневі вали знищуватимуться, "зуби дракона" не спрацюють. Потужні угрупування вдарять з тилу, або ми їх просто обійдемо і тут може бути паніка і рух до Криму", – припустив генерал.

Завдяки паніці росіян слід очікувати й захід українських військових у Крим, звідки можна наносити потужні удари по Кримському мосту і Чорноморському флоту.

"Це колосальний формат, який спонукатиме їх втікати. А тікати буде нікуди – море, кров, пароми не справляються, моста нема. Це один зі сценаріїв, який буде близький до реальності. Ми формуємо підходи, нестандартні стратегії. Ворог налаштований на поразку і потужні удари. Але треба планувати так, щоб він надіявся тільки на спасіння свого життя", – наголосив Маломуж.

Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що під час контрнаступу Україна відвоює стратегічно важливі території.

Читайте також:

  • Новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео

Джерело