Серед затриманих – гранатометники, радіотелефоніст та кулеметники.

За матеріалами прикарпатської СБУ довічне ув’язнення загрожує ще 8 зрадникам, які воювали проти ЗСУ на Херсонщині та Донеччині.

Сили безпеки та оборони взяли їх у полон під час жорстоких боїв в районах Лиману та Лисичанська, а також під час звільнення правобережної частини Херсонщини, пише “Галицький кореспондент“.

Довічне ув’язнення загрожує ще 8 зрадникам, які воювали проти ЗСУ

Майже усі вони бойовики «зі стажем», оскільки ще до початку повномасштабного вторгнення РФ приєднались до терористичних угруповань «Л/ДНР» та воювали проти сил АТО на сході України.

Наприкінці лютого 2022 року зловмисники добровільно увійшли до складу регулярних підрозділів 1-го та 2-го армійських корпусів Південного військового округу країни-агресора. Разом з російськими загарбниками вони штурмували українські міста в Донецькій та Херсонській областях. Під час боїв використовували різні види ворожої автоматичної і протитанкової зброї.

Також вони облаштовували вогневі позиції окупантів та будували для них фортифікаційні споруди для стримування контрнаступальних операцій українських військ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили бойовикам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  •  ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  •  ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинної діяльності зловмисників. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

 Довічне ув’язнення загрожує ще 8 зрадникам, які воювали проти ЗСУ

Джерело