У Міністерстві оборони та Збройних силах України протягом жовтня-листопада цього року було запроваджено ще чотири стандарти НАТО.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Серед нових запроваджених стандартів Північноатлантичного альянсу:

"Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі" (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах). "Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО" (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій). "Проведення сухопутних тактичних дій" (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати у межах будь-якої операції та будь-якої кампанії). "Повітряні та космічні операції" (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).

В оборонному відомстві зазначили, що наразі вже запроваджено 280 стандартів НАТО: 174 – у межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО) та 106 – так званих "ініціативних", що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

У Міноборони та ЗСУ запроваджено ще чотири стандарти НАТО

За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, ЗСУ мають відповідати усім критеріям НАТО і для цього треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.

"Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з пріоритетів Міністерства оборони України", – наголосив Умєров під час нещодавньої зустрічі з главою Пентагону Ллойдом Остіном у Києві.

Загалом в НАТО існує 1135 стандартів. Тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%).

Перспективи вступу України до НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

Джерело