29 листопада — 644 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Міноборони та ЗСУ запровадили ще чотири стандарти НАТО: проведення операцій в урбанізованому середовищі, повітрянодесантні операції, сухопутні тактичні дії та повітряні і космічні операції. В ніч на 29 листопада війська РФ обстріляли передмістя Херсона. ППО спрацювало також на Київщині.

Глава української дипломатії Дмитро Кулеба заявив, що влада системно працює над тим, щоб рішення Європейської ради щодо вступу нашої держави в Євросоюз було позитивним.

Про це Дмитро Кулеба сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Російські військові вночі атакували Україну, Міноборони запровадили нові стандарти НАТО. 644 день війни. Онлайн

"16 кроків, 16 днів залишилося до Саміту Європейської ради, де лідери держав ЄС будуть ухвалювати рішення не лише стосовно України, а стосовно всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС. Системно працюємо на всіх рівнях зараз над тим, щоб рішення було позитивне. Президент повноцінно залучений в цей процес, постійно контролює зусилля, які на різних рівнях відбуваються. Парламент та уряд також працюють", — розповів Кулеба.

Водночас він додав, що поки рішення не ухвалено — "залишається робота".

"Я сьогодні в Брюсселі проводив двосторонні зустрічі: з Жозепом Боррелем, з міністрами закордонних справ країн ЄС. І скрізь — це тема номер один. Позитивне рішення в грудні про відкриття переговорів про членство України в Євросоюзі. Рухаємося до нього. Але поки рішення не ухвалено, значить залишається ще робота", — сказав очільник МЗС України.

Щодо позиції Угорщини, влада якої виступає проти вступу України в ЄС, Кулеба сказав, що над цим "викликом" також йде робота.

"Ми маємо багато і системно працювати. Зараз саме це і відбувається. Хочу всім нагадати 2016 рік, коли ще йшлося тільки про ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Ми були ще дуже далеко від кандидатства і від переговорів про вступ. І зловісний референдум в Нідерландах, на якому, на жаль, проголосували голландці проти укладення угоди про Асоціацію з Україною. І здавалося, що все, і нічого не буде, це кінець. Але зрештою були знайдені дипломатичні рішення, які дозволили рухатися вперед. Так само ми працюємо над тим, щоб на будь-який виклик, з яким ми стикаємося, ми знаходили дипломатичне рішення. І з минулого року вся команда президента неодноразово демонструвала, що ми таке рішення знаходимо", — сказав Кулеба.

Він додав, що наразі є загальне розуміння серед держав-членів ЄС про те, що Україна заслужила відкриття переговорів щодо вступу в ЄС.

"Своїми реформами, своєю героїчною боротьбою за себе і за європейську безпеку та європейські цінності. Сьогодні всі міністри, з якими я зустрічався, казали, що докладуть всіх зусиль для того, щоб було ухвалене позитивне рішення", — сказав Дмитро Кулеба.

Джерело