Свята – час радості та смаколиків, але іноді легко переборщити з їжею.

Переїдання може призвести до різних негативних наслідків для організму. Про те, як правильно харчуватися, аби добре почуватися МІСТУ розповіла Олександра Тріщ – лікар дієтолог, гастроентеролог.

Як уникнути переїдання у свята – головні поради

1. Не обмежуйте себе в їді напередодні свят харчуйтеся у звичному для вас режимі.

Як не переїсти на свята і залишитися здоровим: поради гастроентеролога

2. Готуйте ту кількість їжі, яку здатен вмістити ваш холодильник. Зберігання їжі на балконі й інших непризначених для продуктів місцях значно збільшує ризик харчових токсикоінфекцій. Також тривало не зберігайте приготовані страви в холодильнику по декілька днів.

3. Складаючи меню на свята, користуйтеся принципами тарілки здорового харчування. Подайте на стіл свіжі овочі та фрукти, приготуйте рибу та страви з нежирного м’яса. Салати заправте оливковою олією.

4. Обмежуйте споживання соусів та копченостей (вони містять велику кількість жиру солі та цукру). Вживання солі та цукру подразнює харчові рецептори та сприяє переїданню.

5. Будьте обережними з екзотичними морепродуктами. Вони можуть викликати алергію.

6. Стежте за розмірами тарілки.Якщо на столі безліч страв – куштуйте їх малими порціями також візьміть посуд меншого розміру чи об’єму.

7. Споживайте достатню кількість води.

8. За столом надавайте перевагу напоям без цукру

9. Також не забувайте про фізичну активність яка допоможе використати надмірну енергію.

“Відчуття важкості в шлунку може позбавити імбирний чай з лимоном який також стимулює травлення. Пара крапель ефірної олії м’яти на шматочку цукру можуть допомогти позбутися нудоти пов’язаної з переїданням. Також після переїдання корисно зранку випити склянку теплої води з лимоном”, – наголошує Олександра Тріщ.

Що можна їсти при отруєнні і як собі допомогти

Отруєння їжею може мати різні причини, і важливо негайно звертатися до лікаря для отримання професійної медичної допомоги. Проте, якщо ви чекаєте на медичну допомогу або маєте легке отруєння, ось що може вам допомогти:

  • Випивайте багато води: Важливо уникати дегідратації, особливо при нудоті і діареї. Постарайтеся пити невеликими порціями, але регулярно.
  • Дієта: У перші кілька годин після отруєння можна спробувати легкі продукти, які легко засвоюються, такі як банани, рис, яблука і чай.
  • Утримуйте себе від їжі на деякий час: Дайте своєму шлунку трошки відпочити, утримавшись від приймання твердої їжі на деякий час.
  • Відпочинок: Важливо відпочивати та дати своєму організму час відновитися.
  • Уникайте вживання кави, алкоголю та приправ: Ці речовини можуть подразнювати шлунково-кишковий тракт і погіршувати симптоми.
  • Не вживайте молоко та молочні продукти: Ці продукти можуть ускладнити процес перетравлення під час отруєння.

Джерело