Фотограф часто чув скептичні відгуки про свої світлини, мовляв, це фотошоп.
 
Головний герой виставки – сирний коник на тлі приголомшливих карпатських краєвидів.
 
«Мандри сирного коника» – фотовиставку під такою назвою відкрили у Косівському музеї Гуцульщини. Проєкт презентував автор світлин Роман Рудник – краєзнавець, фотограф, мандрівник, розповідають на сторінці музею. 
 
Іграшки та колачики з сиру у давні часи виготовляли пастухи на карпатських полонинах. Пізніше це мистецтво перейшло в села. Сьогодні найбільшим осередком сирної пластики є село Брустури на Косівщині. Такий виріб можна з’їсти, а можна висушити на пам’ять як крихітну скульптурку.
 
У фотокомпозиціях Романа Рудника сирний коник “позує” на Говерлі, Петросі, Попі Івані, Сокільському хребті, Писаному Камені, біля Несамовитого озера та в багатьох інших мальовничих локаціях.
 
Друзі та колеги знають пана Романа як затятого мандрівника горами. За фахом він – вчитель географії.  За 30 років роботи в школі і в дитячому туризмі Роман Михайлович залучив до мандрівництва сотні своїх вихованців.
 
Саме під час подорожей горами фотомитець зробив унікальні кадри, що увійшли до виставки. Крім туристичного спорядження, ніс у наплічнику сирного коника, купленого на Косівському базарі. Збирав сюжети протягом трьох останніх років.
Не обійшлося без курйозів – одного коника з’їв полонинський пес, але зате потрапив у кадр.
 
Крім фотографій, на виставці експонують друковане видання Романа Рудника – буклет з фотопанорамою Чорногори. 
 
 
Виставка діятиме у музеї протягом місяця.
 
У Косові на Франківщині відкрили виставку про “Мандри сирного коника” У Косові на Франківщині відкрили виставку про “Мандри сирного коника” У Косові на Франківщині відкрили виставку про “Мандри сирного коника”
У Косові на Франківщині відкрили виставку про “Мандри сирного коника”

Джерело